Mieszkania chronione

Mieszkania chronione

Teleopieka to nowy rodzaj usług opiekuńczych. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym w chwili, gdy przebywają one bez opieki ze strony wykwalifikowanego personelu medycznego oraz rodziny.

Ludzie najbardziej potrzebujący, żyjący w biedzie, mogą skorzystać z możliwości przebywania w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, jakim jest mieszkanie chronione.

Mają oni także możliwość otrzymania pomocy ze strony  przeszkolonych osób, w ramach świadczenia, jakimi jest usługa opiekuńcza. Bardzo ważną rolę w życiu każdej starszej czy chorej osoby pełni samodzielność, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, które będą miały na celu likwidowanie barier architektonicznych w budynkach, w których znajduje się mieszkanie chronione. Osoby starsze często ulegają wypadkom, przewracają się i łamią kończyny.

Rehabilitacja i pielęgnacja osoby niepełnosprawnej to ogromne koszty, dlatego opiekunowie i  rodziny podopiecznych powinny korzystać z takich miejsc, jak wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego. Wypożyczony tam sprzęt ułatwi opiekę nad osobami, które nie są w stanie poradzić sobie w codziennym funkcjonowaniu bez zaangażowania osób trzecich. Taka forma pomocy zapewni im możliwość samodzielnego wykonania podstawowych czynności. Dla osób, które mają problemy z poruszaniem się odpowiednią ofertą będzie usługa asystencka. Dzięki temu niepełnosprawność nie będzie stanowiła przeszkody w załatwieniu spraw w urzędzie czy w innych miejscach.