Innowacje w geriatrii

Innowacje w geriatrii – ocena dostępności w Polsc

  1. Otwarcie: przedstawienie Komitetu Naukowego oraz uczestników debaty, powitanie gości,
  2. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki – Wystąpienie Przewodniczącego Komitetu Naukowego Seminarium,
  3. Wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Użytkownicy znajdują tutaj informacje i porady w formie filmów, prezentacji i komentarzy, które w przystępny sposób wyjaśniają podstawowe problemy zdrowotne. Prezentacje dotyczą zarówno chorób powszechnie występujących, jak również chorób rzadkich.

Informacje o: objawach, rozpoznaniu, diagnostyce, sposobach leczenia, aktualnych wytycznych i standardach postępowania, rehabilitacji, opiece pielęgnacyjnej itp. Przedstawiamy również informacje jak poruszać się w systemie. Chorzy, którzy już przeszli przez biurokratyczny gąszcz przepisów oraz eksperci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami – pozwoli to chorym, dopiero co zdiagnozowanym łatwiej odnaleźć się w trudnej sytuacji bez wyważania otwartych drzwi. Przedstawimy informacje o tym, co znajduje się w koszyku gwarantowanym w Polsce, co jest współfinansowane i na jakich zasadach, a także o tym, czego nie dostaniemy w ramach finansowania ze środków publicznych. Dowiecie się Państwo również jakie prawa przysługują pacjentom.